Zápis do prvního ročníku

Nástup do prvního ročníku je jednou z nejdůležitějších událostí dětského věku a také první velkou zkouškou dítěte. Posledních několik let probíhaly zápisy kvůli nepříznivé epidemiologické situaci většinou pouze formálně a bez osobní účasti dětí a rodičů. Letos jsme mohli budoucí prvňáčky přivítat přímo u nás ve škole. Čekala na ně procházka šmoulí vesnicí. Šmoulové pro děti připravili i několik úkolů. Děti zpívaly, recitovaly, poznávaly geometrické tvary, barvy, ale také vařily s Mlsounem pizzu, zasadily Farmářovi políčko nebo pomohly zavázat Nešikovi botičky. Prostě předvedly, co všechno již umí. Domů si pak odnesly na památku malý dáreček. Slavnostní chvíle zápisu mají děti již za sebou a za pár měsíců jim nastanou první „opravdové povinnosti“.

Těšíme se na nových třicet osm šikovných školáčků. Do prvních tříd nastoupí čtrnáct dětí z Osové Bítýšky, šest ze Záblatí, šest z Heřmanova, tři děti z Ořechova, tři z Vlkova, dvě děti z Milešína a po jednom dítěti z Brna, Březí, Martinic a Radňovsi.
Dětem přejeme, aby si zbývající čas ve školce co nejvíce užily a prožily krásné prázdniny. 4. září se budeme těšit na shledanou v prvním ročníku.