Včeličky

VČELIČKY

Ve třídě Včeličky s dětmi pracují paní učitelky:

Bc. Daniela Doláková -  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Žaneta Tunkrová -  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sáňkování

Krásně nasněžilo, a proto jsme se s dětmi ze třídy Včeliček domluvili na bobování a sáňkování. Ve středu 13.1. 2021 si děti dovezly boby do mateřské školky a už se těšily, jak po svačince půjdeme ven. Bobování jsme si užili a jestli se nám sníh neroztaje navštívíme kopeček u Kolbábků víckrát. 

Číst více...

Mikuláš

Mikuláš2 2Jak čerti Jelito a Kopyto vařili vtipnou kaši a možná přijde i Mikuláš. A také, že přišel i s čertem. Za přednes básničky a zazpívání písničky, dětem nechal Mikuláš ve třídě veliký koš s balíčky.

Číst více...

VI. Mikuláš - 30.11. - 4. 12. 2020

· Písnička - Čertí nemehlo

· Grafomotorika - Čert

· Pracovní list - Mikuláš, čert a anděl

· Vyrábění z papíru - Andílek

· Cvičení s andílkem

Číst více...

V. Co se z čeho vyrábí - 23.11. - 27.11.2020

· Pohádka - O třech prasátkách

· Grafomotorika - Klubíčko

· Pracovní list - Už všechno znám

· Vyrábění z papíru - Sněhulák

· Procházka - Podzimní procházka

Číst více...

Vycházka do okolí

Celý týden jsme si povídali o barvách a geometrických tvarech. Děti se dozvěděly, že i dopravní značky mají geometrický tvar (trojúhelník, kruh, čtverec a obdélník). Na vycházce do okolí jsme viděli a poznali spoustu dopravních značek. Nechybělo ani vyrábění ovečky, která měla bříško ve tvaru kruhu. Děti si procvičily prstíky při práci s vlnou a vyrábění se jim dařilo.

Číst více...

IV. Barvy a tvary - 16.11. - 20.11. 2020

· Básnička - Ovečky

· Grafomotorika - Barevné knoflíky

· Pracovní list - Geometrické tvary

· Pracovní činnost - Ovečka

· Vycházka tvary

Číst více...

Den Svatého Martina

Už od pondělí děti netrpělivě očekávaly, jestli Svatý Martin přijede na bílém koni. I když jsme se sněhu nedočkali, den Svatého Martina 11.11. jsme si společně užili.
Vyráběli jsme koníky, povídali si o svatém Martinovi a pekli podkovy. Venku se děti projely slalomem na dřevěném koníkovi.

Číst více...