Včeličky

VČELIČKY

Ve třídě Včeličky s dětmi pracují paní učitelky:

Bc. Daniela Doláková -  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Žaneta Tunkrová -  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fotosoutěž na zahradě - středa 2.6. 2021

První červnový týden jsme s Včeličkami nejen oslavili den dětí, ale také jsme zahájili nový poznávací blok: NAŠE ZEMĚ, NÁŠ DOMOV. Začali jsme tam, kde jsme často a rádi – na školní zahradě. Děti hledaly podle fotografií místo, kde byla fotografie pořízena. Hledaly ve dvojicích a když správné místo našly, vyfotografovaly je. A byly velmi úspěšné. Úkol splnily nečekaně rychle a na fotoaparát se těšila dlouhá fronta dětí. Před obědem jsme se ještě podívali na prezentaci ulovených fotek na velké obrazovce a porovnávali jsme snímky, které děti k hledání dostaly a fotky, které pořídily děti. Ukázalo se, že máme ve školce mnoho nadějných talentů.

Číst více...

Co se skrývá za starou zdí s malými vrátky?

Ve čtvrtek jsme za poznáním našeho domova vyrazili o kousek dál. Při vycházkách chodíme často kolem staré obílené zdi, ve které se skrývají malá dřevěná vrátka. Co se za nimi asi skrývá? Děti hádaly nejčastěji zahradu, zvířátka, ptáky… Dnes byla vrátka odemčená, a tak jsme jimi vstoupili na tajemné území. A ocitli jsme se na farní zahradě. I ty děti, které faru navštěvují a zahradu znají, byly překvapeny. Na farním dvoře na nás čekal O. Juris, místní farář. Pěkně nás přivítal a provedl nás po veliké zahradě. Děti si prohlédly a nakrmily ovečky, viděly pěkné zázemí pro farní akce a tábory, navštívily i dvorek se slepicemi a dvěma kohouty. A tak jsme poznali naši obec zase o něco víc. Děkujeme za pozvání a milé přijetí.

Číst více...

Cesta s úkoly

Na vycházce děti plnily úkoly k tématu „Rodina, místo, kam patřím“. 

Číst více...

XIII. Nejmilejší maminka; Rodina, místo, kam patřím

· Kytka s vázou

· Tulipán

· Papírová kytička pro maminku

· Co potřebuje miminko

· Příbuzní

· Počítání

Číst více...

XII. Krásná jarní příroda – jarní rostliny a léčivé byliny, Život kolem rybníka

· Jarní květy

· Jak rostou rostlinky

· Malá kytka celá bledá

· Život u vody

· Žabka a čáp

· Grafomotorika u rybníka

Číst více...

X. Velikonoce – těšíme se na jaro - 22.3.- 6.4. 2021

· Velikonoce

· Grafomotorika - zajíc

· Grafomotorika - slepička

· Pracovní list - slepička a kuřátka

· Barevné slepičky

· Pomlázka

· VV - Slepička

· Brumíkovy Velikonoce

· Velikonoční výzdoba a dekorace pro radost

· Ptáčk

· Malovaný zajíček

· Velikonoční básničky

Číst více...