Aktuálně z MŠ

Koncert v Základní umělecké škole ve Velké Bíteši

V pátek ráno 12.4. děti ze třídy Včeličky se sešly na autobusové zastávce a odjely linkovým autobusem do Velké Bíteše. Po příchodu do Základní umělecké školy jsme si prohlédli vystavené obrázky dětí a odešli jsme do připravené třídy, kde se Včeličky nasvačily.

V koncertním sále pro děti byla připravena pohádka Sněhurka a sedm trpaslíků s hudebními nástroji. Celou pohádkou nás provázel Honzík Žák, na kterého se děti těšily. Koncert se Včeličkám moc líbil.

Po koncertě jsme se vydaly na Oranžové hřiště a na zmrzlinu do cukrárny. Počasí nám přálo a celé dopoledne jsme si užili a vydařilo se.

Číst více...

Návštěva předškoláčků v 1. třídě ZŠ – pátek 5. 4.

S radostí jsme s dětmi (budoucími prvňáky) přijali nabídku třídní učitelky 1.B Mgr. Hany Vítkové.

Do základní školy jsme přišli po velké přestávce. Přivítal nás pan ředitel Mgr. Milan Malý a paní asistentka Iva Ráčková nás doprovodila do správné učebny.

Děti se moc těšily nejen na své kamarády, ale také na možnost okouknout, jak to ve škole chodí. Chovaly se vzorně a aktivně se zapojily do plnění všech školních úkolů, které paní učitelka připravila. Každý chtěl jít k tabuli ukázat, že je do školy dobře připravený.

Čas uplynul rychle a po předání vyrobených dárečků kamarádům školákům jsme se vrátili do školky.

Další příležitost k návštěvě školy mají děti v den zápisu do 1. třídy – ve čtvrtek 11. 4. 2024

Číst více...

Informace pro přijímání dětí do mateřské školy pro školní rok 2024

Potřebné dokumenty k zápisu:

• můžete stáhnout na webových stránkách školy, v záložce DOKUMENTY

• požádat o jejich zaslání na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

osobně si je vyzvednout v mateřské škole v pracovní dny od 6.30 do 8.30 a od          14.00 do 16.00

pdfInformace pro přijímání dětí do MŠ 2024

Návštěva školního parlamentu

Poslední březnový týden jsme zahájili návštěvou žáků základní školy pod vedením paní učitelky Martiny Večeřové. Zástupci všech tříd, kteří jsou součástí školního parlamentu, si pro nás jako tradičně připravili pohádky, tentokrát bajky o zvířátkách – Lev a myš, O lišce a vráně, Dvě kozy, Zajíc a želva…). Děti pracovaly ve skupinách, kde se jim plně věnovali starší kamarádi. Pohádku jim přečetli a pak spolu plnili spoustu úkolů. „Školkáčci“ odpovídali na otázky a hádanky, zpívali písničky, vykreslili si obrázky a dostali spoustu sladkých odměn. Všichni si dopoledne moc užili a my jim za to moc děkujeme.

Číst více...

Hasiči

Když zahouká siréna –

co to asi znamená?

S autem k ohni profičí

nebojácní hasiči.

Uvidíš-li oheň plát!

Volej sto padesát!

 

V pátek 15.3. se děti z mateřské školy vydaly na exkurzi k místní hasičce, kde je mile přivítal dobrovolný hasič pan Novák. Děti si mohly prohlédnout co se skrývá v hasičském voze, dozvěděly se vše, co obnáší práce dobrovolných hasičů. Nechyběla ani ukázka hasičské výzbroje a sirény, která slouží při varování při požáru. Dětem se povídání a ukázka moc líbila, proto odměnily pana hasiče básničkou a pan Novák odměnil děti krabicí plnou dobrot.

Děkujeme za pěkné dopoledne, na které se děti moc těšily.

IMG 3207IMG 3213IMG 3219IMG 3224IMG 3228

Karneval

V pátek 8. března jsme se konečně dočkali karnevalu, který byl původně plánovaný na konec ledna.

Sešlo se mnoho princezen, spidermanů, fotbalistů, zvířátek. Nechyběl kašpárek, karkulka, policistka, voják, montér.

Program karnevalu byl motivován tradičním masopustem. Děti tancovaly s medvědem, slaměným panákem, Turkem. Viděly proměnu holky v dědka a kluka v babku. Hrály na imaginární hudební nástroje. A nakonec zakopaly basu.

Zkrátka všichni se dobře bavili.

Po svačině bylo ve třídách losování tomboly, za kterou děkujeme rodičům zúčastněných dětí.

Snad je na fotografiích vidět tu velkou dětskou radost.

Číst více...

Jak šel pejsek do školky

Ve čtvrtek 22. 2. 2024 děti potěšil pohádkový příběh: „ Jak šel pejsek do školky“, který nám přijel zahrát formou loutkového divadla p. Kratochvíla s paní Kornelii. Děti se během pohádky aktivně zapojovaly, odpovídaly na otázky, zpívaly a tancovaly. Dopoledne s pohádkou se jim moc líbilo.

Číst více...