PŘEDNÁŠKY CENTRA PONORKA 16.5.2018

Ve dnech 4. a 5. dubna proběhly na naší škole ve třídách druhého stupně přednášky nízkoprahového centra Ponorka. Funkcí tohoto centra je poskytovat zázemí, pomoc a podporu nejen dospívajícím, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci nebo jsou jí ohrožení, ale svou činností působit také preventivně u nejohroženějších věkových skupin, což jsou právě žáci druhého stupně.

Pro žáky jsme vybrali tři typy přednášek.

Žáci 6. a 9. třída byli seznámeni s problematikou virtuálního světa, s klady a zápory, které vyplývají z využívání multimediálních zařízení. Součástí těchto přednášek byla také hra a diskuse o bezpečném využívání internetu, o rizicích a následcích pohybu na internetu i hrání počítačových her a konkrétní návod, jak si zajistit větší bezpečí na sociálních sítích.

Přednáška nazvaná "Dvě strany jedné mince" byla zaměřena na prohlubování znalostí o rizicích užívání legálních i nelegálních drog, o následcích a životních ztrátách v důsledku jejich užívání. Děti dostaly návod, jak drogy odmítat.

Posledním tématem letošního cyklu přednášek byly partnerské a kamarádské vztahy, co všechno ke vztahům patří, trestní a sexuální zodpovědnost. Součástí přednášky pro žáky 8. třídy bylo vytvoření osobnostního a hodnotového žebříčku, posilování tolerance a empatie, zdůraznění individuality jedince. 

Schránka důvěry

anonymně do rukou ředitele školy.

Odběr novinek

automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Kalendář akcí

akce v následujícím období

základní škola
24.1.2019 - 06:50

PEDAGOGICKÁ PORADA

>>> zobrazit všechny akce

Vítáme Vás na webových stránkách Základní školy a mateřské školy v Osové Bítýšce.

Základní škola a mateřská škola
Osová Bítýška

Osová Bítýška 246, 594 53
maly@zsob.cz

Dnes je 19. ledna 2019
Svátek má Doubravka