OSLAVA 100. VÝROČÍ VZNIKU ČSR 14.11.2018

Dne 26. 10. 2018 jsme se na naší škole formou projektového dne přidali k celostátním oslavám výročí vzniku ČSR.  Celá akce byla rozdělena na dvě části. Část ve škole a část, která probíhala u pomníku padlým.

Podstatou celého vyučování bylo přiblížit žákům různými metodami nejen myšlenky a okolnosti vzniku společné republiky, významné osobnosti, které se na této události podílely, ale také dobové reálie týkající se 1. světové války i první republiky obecně. Součástí bylo také připomenutí symboliky státních znaků, především trikolory, do jejíchž barev se všichni žáci i učitelé naší školy v tento slavnostní den převlékli a na závěr vyučovacího bloku také v podobě trikolory vyfotili.

Na akci ve škole navázala část u pomníku padlým, kde pan ředitel přednesl projev, žáci devátého ročníku položili věnec k pomníku padlým a všichni společně s obyvateli Osové Bítýšky vyslechli státní hymnu a píseň Ach, synku, synku.

Veškerou symboliku oslav doplnilo slavnostní odhalení a žehnání pamětního kamene, který bude dlouhodobě připomínat důstojné oslavy vzniku ČSR.

 

Schránka důvěry

anonymně do rukou ředitele školy.

Odběr novinek

automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Kalendář akcí

akce v následujícím období

základní škola
27.5.2019 - 07:00

VÝLET 9. ROČNÍK

základní škola
30.5.2019 - 07:40

EKO VELKÉ MEZIŘÍČÍ

>>> zobrazit všechny akce

Vítáme Vás na webových stránkách Základní školy a mateřské školy v Osové Bítýšce.

Základní škola a mateřská škola
Osová Bítýška

Osová Bítýška 246, 594 53
maly@zsob.cz

Dnes je 25. května 2019
Svátek má Viola