Důležité informace pro rodiče

Vážení rodiče,

v současné době nás ohrožují infekce jako je běžná chřipka nebo i obávaný koronavirus.

Bránou ke vstupu infekce do organizmu je výstelka nosohltanu (výjimečně i oční spojivky). Proto je třeba si mýt pravidelně ruce, a to zejména před jídlem, nemnout si oči a obličej, kašlat a kýchat do kapesníku a použité papírové kapesníky likvidovat. Nejrizikovější je samozřejmě úzký kontakt s kašlajícím nemocným, ale nakazit se lze i podáním ruky či dotekem kontaminovaných předmětů.

Při onemocnění je pak nezbytné zůstat izolován doma a nešířit tak nemoc dále.

V návaznosti na situaci se šířením koronaviru a respiračních onemocnění Vás prosím o spolupráci.  V případě, že jste s dětmi navštívili severní Itálii (oblast Lombardie, Benátsko, Piemont nebo Emilia Romagna) a oblasti vyjmenované – viz weby níže, prosím postupujte dle doporučení Ministerstva zdravotnictví, které doporučuje 14denní karanténu.

Na naší škole jsou na toaletách, ve třídách a ve školní jídelně v zásobnících antibakteriální mýdla. Standardně k utírání rukou používají děti v mateřské škole i žáci v základní škole papírové ubrousky, popřípadě elektrické osoušeče rukou.

Opakovaně upozorňujeme děti i žáky na nutnost dodržování zvýšené hygieny a základních pravidel, která mohou pomoci zabránit šíření onemocnění.

Prosím, apelujte na své děti, aby ve zvýšené míře dodržovaly hygienu.

Odkaz na MŠMT - Informace pro školy ke koronaviru

pdfLeták Covid 19