Rakouské děti v naší škole

Rakouské děti_v_naší_školeV rámci upevnění přátelství mezi obcemi Schweiggers  a Osová Bítýška uspořádal spolek MultiKulti KreAktiv ve spolupráci se Základní školou Osová Bítýška a obcí Osová Bítýška v srpnu 2015 jazykový tábor pro děti z obou obcí.

Do základní školy v Osové Bítýšce přijelo 17 dětí ze Schweiggers a 19 dětí (převážně žáků, kteří půjdou po prázdninách do sedmého ročníku)  z Osové Bítýšky a okolí.

Hlavní náplní celé akce je výuka anglického jazyka pod vedením rodilého Američana Kipa Boahna a učitelky angličtiny Elisabeth Elsigan-Boahn z Rakouska. Kromě zlepšení znalostí anglického jazyka mají děti možnost poznat sport Rope Skipping, skoky přes různé druhy švihadel, pod vedením německého trenéra Benjamina Schmitze, mezinárodního mistra v tomto sportu.

Kromě představitelů obou obcí a vedení školy v Osové Bítýšce podpořili tábor i členové spolku, kteří dobročinně pohlídali děti a vytvořili program pro volnočasové aktivity.

Toto vzájemné setkání přispěje k navázání přátelství mezi jednotlivými žáky a obohatí se vzájemně o kulturní a společenské zvyklosti ze svých obcí. Všichni máme velikou radost z nadšení dětí a jejich otevřené vzájemné komunikace.