Aktuálně z MŠ

Kouzelník

Na konci listopadu naši školičku navštívil Víťa Kratochvíl, tentokrát jako amatérský kouzelník z Velké Bíteše. Čaroval za pomoci paní učitelky Daniely a kašpárka. Dětem se pásmo velice líbilo, pan Kratochvíl si je získal nejen zábavnou formou kouzlení, ale hlavně nepodařeným začarováním paní učitelky v Mickey Mouse. Tímto bychom mu chtěli moc poděkovat a těšíme se na další spolupráci s ním.

Číst více...

Divadlo Šternberk

  • Dlouhý, Široký a Bystrozraký
  • O Koblížkovi
  • Tři prasátka

Číst více...

Divadlo Šikulka

  • O nespokojeném koťátku a moudré sově
  • Jůlinčin nový kamarád
  • Veverka a sněhuláček

Číst více...

Loutková pohádka

Agentura Pernštejni přijela s pohádkou „Jejda, strašidýlka!“ Představení se dětem líbilo. Dozvěděly se, že některá strašidýlka nejsou vůbec zlá, ale spíše potřebují pomoc.

Číst více...

Bramborový den

BRAMBOROVÝ DEN V MŠ patří už k tradičním akcím.

Využili jsme příznivé počasí a v úterý 26. 9. jsme připravili na zahradě společné sportovní aktivity pro děti z obou tříd. Děti postupně ve skupinách vyzkoušely sázení a sbírání brambor, běhaly slalom, třídily brambory podle druhu (podle barev), zvládly bramborovou štafetu a pomohly princezně ze známé básničky najít brambory na korále – vybíraly hmatem ze zavřeného košíku mezi jinými podobnými předměty.

Za každou splněnou aktivitu nechyběla malá odměna v podobě oblíbených slaných brambůrek.

Číst více...

Vystoupení dětí z mateřské školy

V neděli 17. 9. 2023 se děti z mateřské školy zúčastnily slavnostního otevření sportovního a dětského hřiště u místní základní školy.

Děti ze třídy Berušek a Včeliček vystoupily před zraky stovky diváků s písničkou „Pět minut v Africe“, kterou doprovázely pohybem.

Za odvahu a veselé tancování a zpívání sklidily velký potlesk. Po zbytek odpoledne si v připravených stanovištích, měly možnost vyzkoušet svoje dovednosti a získat spoustu sladkých odměn.

Celé odpoledne bylo doprovázeno příjemnou atmosférou a krásným slunečným počasím.

IMG 1348IMG 1357IMG 1358

Zahájení školního roku v mateřské škole

Pravidelný provoz začíná v mateřské škole v pondělí 4. 9. 2023 (6.30 – 16.00)

Pokud tento den Vaše dítě do MŠ nepřijde, nezapomeňte ho omluvit a odhlásit stravu (do 7.00). Rodiče dětí, které přijdou do MŠ poprvé, se mohou ráno s učitelkami domluvit na kratší době pobytu a postupném prodlužování času odchodu.

Rozdělení dětí do tříd je podle věku, seznamy budou vyvěšeny ve vstupní chodbě.

Seznam potřebného oblečení zůstává stejný, jako v předchozích letech. Rodiče „nových“ dětí obdrželi všechna doporučení při návštěvě v MŠ – 15. 6. 2023. Nezapomeňte hrnečky na pitný režim – do 0.15 litru.

Informační schůzka pro všechny rodiče bude v úterý 5. 9. od 15.15, čas trvání bývá 1,5 – 2 hodiny. Schůzka je bez přítomnosti dětí, domluvte se v rodině, kdo děti z MŠ nejpozději v 16 hodin vyzvedne. Vaše účast je velmi důležitá. Je to jedna z mála příležitostí, kdy se sejdeme ve větším počtu. Můžeme si vyslechnout různé názory a náměty a domluvit se na případné změny.