Aktuálně z MŠ

Rozloučení s předškoláky

V úterý odpoledne se na zahradě mateřské školy sešli děti, rodiče, učitelky a další příbuzní našich budoucích školáků. Za pěkného počasí v příjemné atmosféře byly děti po vystoupení označeni šerpou PŘEDŠKOLÁK 2022 a na památku dostaly knihy se záložkami s obrázky od všech učitelek.

Milým překvapením bylo poděkování rodičů, kteří připravili velmi originální dárek. Děkujeme za pěkná slova a překrásnou jedličku, která bude zdobit naši zahradu a: „poroste stejně, jako děti“. Ochotní rodiče se hned postarali o zasazení stromu na vybrané místo.

Přejeme všem krásné léto a dětem mnoho úspěchů při vzdělávání v základní škole.

Číst více...

Výlet do Centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem

7. června jsme se po dvouroční pauze vydaly s dětmi na výlet do Bystřice nad Perštejnem.

Navštívily jsme centrum EDEN, kde se děti podívaly a vyzkoušely si stará řemesla, se kterými se už v běžném životě většinou nesetkají. Nakoukly také do starobylých obydlí a podívaly se na chov hospodářských zvířátek. Na závěr jsme se prošly stezkou plnou pohádkových postav a miniatur hradů a zámků.

Číst více...

Výsledky zápisu

VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY V OSOVÉ BÍTÝŠCE PRO ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

pdfVýsledky zápisu do MŠ

Rodinné odpoledne

V úterý 24. 5 . 2022 se rodinné odpoledne, které mělo být spojené se sportovními aktivitami na zahradě MŠ, vzhledem k nepříznivému počasí, uskutečnilo ve třídách Berušek a Včeliček.

Včeličky si pohrály se svými rodiči a začaly se chystat na představení. Zarecitovaly básničku o kytičce, motýlku a předvedly i básničku s pohybem – Šnek. Po vystoupení všechny maminky dostaly vyrobenou kytičku.

Berušky po hraní se svými nejbližšími, předvedly dvě roztomilá taneční vystoupení na písničky z pohádky V peřině a maminkám k jejich květnovému svátku přednesly básničku a předaly vlastnoručně vyrobenou kytičku. Celá akce proběhla v milé a radostné atmosféře.

Číst více...

MDD

Mezinárodní den dětí Včeličky oslavily krátkým výletem 31.5. do Záblatí. Podívaly se na kravičky a telátka v AGRO Záblatí. Potom se vydaly do Osové Bítýšky na zmrzlinu do místního obchodu COOP.

Berušky oslavily tento den 1.6. a také se vydaly do JEDNOTY. Nejvíce dětem chutnala marshmallowá zmrzlina.

Číst více...

Návštěva městské knihovny

Včeličky se vydaly na návštěvu do knihovny do Velké Bíteše 17.5. a Berušky o týden později 19.5. Děti se ve školce nasvačily a vydaly se ve dvojicích se svým kamarádem na autobusovou zastávku. Cesta autobusem byla krátká a rychle utekla.

V knihovně nás uvítala paní knihovnice. Pro děti měla připravený pěkný program o knihách, různé úkoly a nechybělo ani vaření dortu pro pejska a kočičku. Na závěr si děti mohly prohlédnout knihy, které si samy vybraly. Návštěva knihovny se dětem líbila a budeme se těšit na další.

Číst více...