Logická olympiáda

Logická olympiáda byla v letošním školním roce první matematická soutěž, které se naše škola účastnila. Tuto celorepublikovou akci pořádá Mensa České republiky a při řešení úloh musí účastníci uplatnit zejména samostatné uvažování a pohotové rozhodování, neboť se nejedná o znalostní soutěž. V rámci celé České republiky se zaregistrovalo ve všech kategoriích rekordní počet 101 295 soutěžících z 3 986 základních a středních škol.

Naše základní škola byla zastoupena ve 4 kategoriích. Do prvního kola, které proběhlo doma online u počítače, se z naší školy přihlásilo celkem 21 žáků. Nejlepší výkon předvedla Beáta Kolbábková (7.B), která se umístila mezi prvními padesáti soutěžícími v kraji Vysočina v kategorii B. Postoupila tak do krajského kola v Jihlavě, které se konalo dne 3. 11. 2023. Zde museli semifinalisté řešit další zajímavé logické úlohy z netradiční matematiky. Beáta dokázala obstát v silné konkurenci nadaných žáků, ale bohužel se neumístila mezi nejlepšími soutěžícími, kteří postupují do finále v Praze.

Všem zúčastněným děkujeme za čas strávený nad úlohami a za reprezentaci naší školy.