ZÁPIS DO 1. TŘÍDY 2019 3.5.2019

Dne 25. dubna se konal zápis předškolních dětí do 1. třídy. Dveře základní školy v Osové Bítýšce se otevřely všem budoucím prvňáčkům a jejich rodičům. Žáci osmého a devátého ročníku se starali o to, aby nikdo ve škole nezabloudil. Na pěti stanovištích každého předškoláčka přivítaly paní učitelky s pohádkovými postavami, které ztvárnili žáci čtvrtého ročníku. Na začátku cesty děti hádaly, jaké téma je v průběhu zápisu vlastně čeká, podle písničky a paní učitelka je vybavila občerstvením ve formě oplatku a pitíčka. Pohádková nit se odvíjela z klubíčka  příběhů o tlapkové patrole, takže zápisový pobyt ve škole byl plný záchranářských pejsků, kterým chtěli pomáhat i maxipes Fík, pejsek Škubánek nebo pejsek s kočičkou, kteří tentokrát nemyli podlahu. Děti si za jejich pomoci ověřily své znalosti o číslicích a počítání, správných slovech a slabikách, skládaly jednoduché puzzle pohádkových postav, poznávaly geometrické tvary a pověděly básničku nebo zazpívaly písničku. I když byla zpočátku u některých dětí patrna obava z neznámého a komunikativní nejistota, nakonec všichni první školní zkušenost zvládli, na každém stanovišti jim byl přidělen otisk tlapky na důkaz úspěšnosti a vybrali si z dárků, které jim připravili jejich starší kamarádi.

Poslední zastávka byla u pana ředitele, aby se s dětmi seznámil a aby byla zajištěna administrativní stránka zápisu. A pak už odcházel každý předškoláček s úsměvem na tváři, a jak jsme se dozvěděli na jednotlivých stanovištích, všechny děti už se na nástup do školy moc těší. Doufáme, že těšení na školu a úsměvy budou naše budoucí žáčky provázet celých devět let, které je na základní škole čekají.

Do prvního ročníku školního roku 2019-2020 bylo zapsáno 7 dětí z Osové Bítýšky, 7 ze Záblatí, 3 z Ořechova, 4 z Vlkova, 1 z Březského, 4 ze Skřinářova, 2 z Radňovsi, 1 z Křižanova, 2 z Velké Bíteše, 1 z Ludvíkova a 1 dítě z Rudy - části Lhotka.

V následujícím školním  roce  budou otevřeny dvě první třídy. V současné době se jeví, že do školy by mělo nastoupit 33 dětí.

Všem budoucím prvňáčkům přejeme úspěšný start v 1. třídě a radost z pobytu a poznávání nového během celé školní docházky do Základní školy v Osové Bítýšce. 


Schránka důvěry

anonymně do rukou ředitele školy.

Odběr novinek

automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Kalendář akcí

akce v následujícím období

>>> zobrazit všechny akce

Vítáme Vás na webových stránkách Základní školy a mateřské školy v Osové Bítýšce.

Základní škola a mateřská škola
Osová Bítýška

Osová Bítýška 246, 594 53
maly@zsob.cz

Dnes je 24. července 2019
Svátek má Kristýna