VÝLET DO RAKOUSKA 16.5.2018

V uplynulém měsíci jsme se se spolužáky ze 7. ročníku zúčastnili velice zajímavého výletu do Rakouska, kde má Osová Bítýška svoje partnerské městečko.

Odjížděli jsme v 5.30 hodin a do rakouského Schweiggers jsme dorazili kolem 8. 30 hodin. Nejdříve jsme zhlédli muzikál o pirátech, který nazkoušeli žáci místní základní školy a žáci osmiletého gymnázia z Blanska. Po skončení muzikálu, jenž byl celý v němčině, a po krátké procházce po Schweiggers jsme navštívili dvě místní muzea: Muzeum brambor a Muzeum obce, v nichž nás průvodci seznámili s historií obce od počátku do dneška a s  historií pěstování brambor v obci i v širokém okolí.

Poté, co jsme muzea prošli, přemístili jsme se do vedlejší vesnice na oběd. K obědu nám naservírovali vývar a masové karbanátky s bramborovou kaší.

Následovala prohlídka základní školy, kde jsme se rozdělili na 3 skupiny, z nichž jedna si zahrála zápas proti místním žačkám, druhá se obohatila několika dalšími vědomostmi o programování a robotice a třetí  se rozpohybovala při akčních hrách. Po půl hodině se všechny skupiny prostřídaly.

Před odjezdem byla pořízena fotografie na rozloučenou a my jsme dostali malou svačinu na cestu domů. V 19.30 hodin jsme se spokojeni a ve zdraví vrátili do Osové Bítýšky a každý se rozešel domů.

Žáci 8. třídy

Schránka důvěry

anonymně do rukou ředitele školy.

Odběr novinek

automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Kalendář akcí

akce v následujícím období

základní škola
24.1.2019 - 06:50

PEDAGOGICKÁ PORADA

>>> zobrazit všechny akce

Vítáme Vás na webových stránkách Základní školy a mateřské školy v Osové Bítýšce.

Základní škola a mateřská škola
Osová Bítýška

Osová Bítýška 246, 594 53
maly@zsob.cz

Dnes je 19. ledna 2019
Svátek má Doubravka