SLAVNOSTNÍMU UVÍTÁNÍ ŽÁKŮ 1. ROČNÍKU BYL PŘÍTOMEN I PAN SENÁTOR ING. FRANTIŠEK BRADÁČ 8.9.2017

První školní den proběhl ve škole v Osové Bítýšce jako každý rok slavnostním shromážděním nových prvňáčků a jejich doprovodu - rodičů, prarodičů či malých sourozenců.

Všechny děti byly plné očekávání a těšily se na nové paní učitelky, na nové spolužáky a na to, jaké budou jejich první okamžiky na půdě školy.

Protože jsme s radostí očekávali 35 budoucích prvňáčků, bylo úvodní přivítání v Centru kultury a sportu. V novém prostředí všechny přítomné přivítali jako tradičně ředitel školy Mgr. Milan Malý a pan starosta obce Osová Bítýška  Josef Mach. Vzácným hostem, který také vítal prvňáčky do naší školy, byl senátor Ing. František Bradáč. V neposlední řadě popřály dětem školní úspěchy třídní učitelky, Mgr. Marcela Vodová a Mgr. Naděžda Dvořáková.  Nové prvňáčky přišli také uvítat žáci devátých tříd, kteří předali prvňáčkům kytičku.

Do svých tříd se vraceli žáčci s květinou, kufříkem Besip a stavebnicí ROTO z Vysočiny. Tam ještě přibyly i nové učebnice a pomůcky. Obec Osová Bítýška každému prvňáčkovi přispěla na učební pomůcky 600 Kč.  Domů děti odcházely s úsměvem a s očekáváním dalšího školního dne.

Do školních lavic usedly děti z Osové Bítýšky, Záblatí, Ořechova, Vlkova, Skřinářova, Heřmanova, Březského, Jindřichova, Radňovsi a Velké Bíteše. Děti byly rozmístěny do dvou tříd - v jedné třídě jsou děti z Osové Bítýšky a v druhé děti z okolních obcí.

Budoucím školáčkům přejeme v jejich novém prostředí hodně úspěchů a spokojenosti z dobře vykonané práce a jejich rodičům přejeme, aby jim děti dělaly radost.

Letos do školy nastoupí do devíti ročníků rekordních 262 žáků, jsou rozděleni do dvanácti školních tříd. Po dvou třídách je v 1., 2. a 4. ročníku. Pokud je ve třídě počet okolo třiceti žáků, dělí se tato třída na dvě poloviny na všechny hlavní předměty. Při výuce jazyků se třídy dělí při počtu 25 a více žáků.

Schránka důvěry

anonymně do rukou ředitele školy.

Odběr novinek

automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Kalendář akcí

akce v následujícím období

>>> zobrazit všechny akce

Vítáme Vás na webových stránkách Základní školy a mateřské školy v Osové Bítýšce.

Základní škola a mateřská škola
Osová Bítýška

Osová Bítýška 246, 594 53
maly@zsob.cz

Dnes je 20. července 2018
Svátek má Ilja