PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN 18.9.2019

Naše škola děti volá: "Pojďte, děti, pojďte hned, otevřu vám nový svět."

A děti se dostavily v hojném počtu se svými rodiči a někdy i prarodiči. Uvítací ceremoniál je v naší škole tradičně zasazen do slavnostní atmosféry - do haly Centra kultury a sportu, kde vedle ředitele školy Mgr. Milana Malého přišla přivítat žáky i starostka obce Mgr. Lenka Štěpánková, chybět samozřejmě nemohly třídní učitelky Mgr. Marie Paclíková a Mgr. Blanka Holubářová  a "mazáci" deváťáci, kteří čerstvé prvňáčky přivítali slovy povzbuzení, když se objevila nějaká slzička.

Po uvítacích slovech pana ředitele a paní starostky obce děti obdržely pamětní list a od nejstarších žáků květinu. Všichni novým žákům školy popřáli samé radostné chvíle po celou školní docházku, dobré kamarády a fůru zajímavých zážitků. Po slavnostním zahájení se rodiče se svými dětmi a třídními učitelkami odebrali do příslušných tříd a dolaďovali poslední organizační záležitosti.  Obě paní učitelky pak také popřály dětem, aby do školní tašky nasbíraly hodně úspěchů a radostí.

Letos zasedlo poprvé do školních lavic 32 dětí. Mírně převažují chlapci, kterých je 17, dívek  je 15.

První třídy navštěvují žáci z 10 obcí - z Osové Bítýšky a Osové 7 dětí, ze Záblatí 7 dětí, ze Skřinářova 4 děti, z Vlkova 4 děti, z Ořechova 2 děti, z Velké Bíteše 3 děti, z Březského 1 dítě, z Radňovsi 2 děti, z Křižanova 1 dítě a 1 dítě z Rudy, části Lhotka.

Naším největším přáním je, aby se dětem ve škole líbilo a prožily tu krásných a šťastných devět let svého života.  

 

Schránka důvěry

anonymně do rukou ředitele školy.

Odběr novinek

automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Kalendář akcí

akce v následujícím období

>>> zobrazit všechny akce

Vítáme Vás na webových stránkách Základní školy a mateřské školy v Osové Bítýšce.

Základní škola a mateřská škola
Osová Bítýška

Osová Bítýška 246, 594 53
maly@zsob.cz

Dnes je 21. února 2020
Svátek má Lenka