PŘEDVÁNOČNÍ TÝDEN NA 1. STUPNI 13.1.2020

Začal nový rok 2020 a dětem skončily zasloužené vánoční prázdniny. Než ale začaly, oslavili jsme nejkrásnější svátky v roce s dětmi na prvním stupni aktivními i odpočinkovými činnostmi. Ty aktivní začaly v úterý 17. 12. Žáci z devítky pro nás připravili vánoční dílny. Zúčastnily se jich skupiny dětí z prvního stupně, které byly podle losování a barev namíchány od první do čtvrté třídy. Děti hádaly pohádky a písničky z pohádek, hledaly písmena, tancovaly a všechny činnosti je zaujaly a pobavily. Druhá část předvánočního dopoledne proběhla v ryze vánočním stylu - paní učitelka Dvořáková přizvala do hudební dílny kamaráda kytaristu a při zvuku houslí, kytary a dalších nástrojů, kterých se chopily děti, jsme si zazpívali koledy a vánoční písničky.

Celý předvánoční týden probíhala i výuka ve vánoční atmosféře - vánoční doplňovačky, křížovky, hry, vánoční počítání i tajenky a omalovánky. A tak týden uběhl jako voda a nastal vytoužený pátek, který je jako poslední den před prázdninami spojen s rozdáváním dárků a probíhá u stromečku za zvuku koled, ťukání skleniček s dětským šampaňským a u prostřeného stolu s občerstvením, které poslaly šikovné mamky.

Letos měly změnu v programu první třídy a druháci. Na besedu k nám přijeli vozíčkáři Radek a Jarmila. Popovídali si s dětmi o možných úrazech, o tom, jaké úrazy už zažily, a sami promluvili o nehodě, která je upoutala na invalidní vozík. V závěru dětem pustili na interaktivní tabuli nebezpečné situace, které se jim mohou během života přihodit. Správné vyhodnocení a vyhnutí se úrazu, který může být nevratný, děti teoreticky zvládly. Snad i v běžném životě budou uvažovat správně a dokážou chránit svoje zdraví.

 

Schránka důvěry

anonymně do rukou ředitele školy.

Odběr novinek

automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Kalendář akcí

akce v následujícím období

>>> zobrazit všechny akce

Vítáme Vás na webových stránkách Základní školy a mateřské školy v Osové Bítýšce.

Základní škola a mateřská škola
Osová Bítýška

Osová Bítýška 246, 594 53
maly@zsob.cz

Dnes je 25. ledna 2020
Svátek má Miloš