EXKURZE NA HRAD A PEVNOST ŠPILBERK 28.10.2019

Ve dnech 22. 10. a 23. 10. navštívili žáci 2. stupně naší školy hrad a pevnost Špilberk, rozkládající se přímo nad historickým centrem města Brna.

Všechny třídy měly možnost poznat historii hradu a prohlédnout si kasematy - systém dlouhých chodeb s valenou klenbou, které byly v minulosti využívány jako vězení pro těžké zločince z celé Habsburské monarchie.

Pro žáky 8. a 9. ročníku byl navíc připraven výukový program s názvem Brno ve švédském obležení, kde se seznámili s obranou Brna, životem vojáků a obyvatel za třicetileté války, stejně jako s taktikou bojů, tehdejší vojenskou výzbrojí a slavnými vojevůdci.

Žáci 6. a 7. ročníku se zúčastnili programu Středověké město a hrad. Během tohoto programu postupně odkrývali informace ze středověkých iluminací a poznávali podobu a funkci královského hradu i život ve středověkém městě.

Díky kvalitním průvodcům byl celý program velmi zajímavý a žáci si tak mohli odnést mnoho nových informací souvisejících s významnou památkou našeho nejbližšího velkého města Brna.

 

 

Schránka důvěry

anonymně do rukou ředitele školy.

Odběr novinek

automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Kalendář akcí

akce v následujícím období

>>> zobrazit všechny akce

Vítáme Vás na webových stránkách Základní školy a mateřské školy v Osové Bítýšce.

Základní škola a mateřská škola
Osová Bítýška

Osová Bítýška 246, 594 53
maly@zsob.cz

Dnes je 24. ledna 2020
Svátek má Milena